10 Ocak 2014 Cuma

Yeni bir yıl..
Yine bir yıla girdik. İnsanlara zorla yeni yıl kutlatıyorlar farkındayım. Direnin, yılmayın. Yılbaşına yapayalnız girenler, tebrikler ikramiye kazandınız. Yeni yılda en güçlü sizsiniz ve kimseye ihtiyacınız yok. Yeni kararlarınız yok. Kendinize verdiğiniz tutamayacağınız sözleriniz yok. Ben yılbaşına yalnız giremeyenlerdenim.

Kötü alışkanlıkların başında kendine yalan söylemek geliyor. Yılın başında dolan spor salonları ya da sahillerdeki koşu alanları buna örnek. Eğer hayatınızı değiştirmek için bir karar verecekseniz bunu yılın ortasında yapın. Şimdi sakince 31 aralıkta nerdeyseniz orda olun ve orda kalın. Hiçbir şey değişmeyecek. İçtiğiniz bira bile aynı kalacak. Çünkü siz insanlar monoton yaşamayı seviyorsunuz ve ister beğenin ister beğenmeyin bu böyle sürecek.

Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark ederseniz durmayın. Çünkü o şeye siz sebep oldunuz. Ellerinizi kirletmeye kendinizden başlayın. Acımasız olun. Hayata ayak uydurun. Biz hayalperestler bu konuda iyiyiz. Hayata ihtiyacımız yok çünkü tatmin duygusundan yoksun değiliz. Eğer hayalperest değilseniz çok yakında bir konuda başarılı olacaksınız.

2014 herkese sağlık, mutluluk ve bir kaç kadehlik dert getirsin.


1 yorum:

  1. buk!!! hoş geldin..

    blog şarkın da enfes. blogun gibi.

    YanıtlaSil